Jdi na obsah Jdi na menu

VIDEO - AIR VIDEO

Odolena Voda

23. 5. 2020 VIDEO - AIR VIDEO

ODOLENA VODA

Afhánistán - Patrola vozidel MRAP

17. 5. 2020 VIDEO - AIR VIDEO

Jedním z úkolů českých vojáků v Afghánistánu jsou také patroly na vozidlech MRAP mimo základnu Bagrám. Příprava našich vojáků na různé bezpečnostní incidenty probíhá už v intenzivní přípravě na misi v České republice, ale výcvik v afghánských podmínkách pak probíhá na cvičném polygonu na základně Bagrám. Podívejte se, jak vypadá jeden z cvičných scénářů, kdy vojáci musí během patroly reagovat na odpálení improvizovaného výbušného zařízení pod jedním z vozidel. Součástí nácviku je i situace, kdy dojde ke zranění jednoho z členů posádky, je nutné mu poskytnout první pomoc a přivolat leteckou podporu. Neustálé drilování předepsaných postupů při výcviku jim zachraňuje jejich životy, pokud se do takové nebezpečné akce dostanou.

41 MECHANIZOVANÝ PRAPOR

17. 5. 2020 VIDEO - AIR VIDEO

Dva týdny probíhal ve Vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách první společný výcvik celého 41. mechanizovaného praporu z Žatce po návratu druhé jednotky nasazené v Litvě.

Afghánistán - řidič obrněného vozidla MRAP

17. 5. 2020 VIDEO - AIR VIDEO

Čeští vojáci v Afghánistánu používají při patrolách mimo základnu speciální americká obrněná vozidla typu MRAP, třídy MaxPro. Na polygonu v Bagrámu na tamní základně trénují čeští vojenští řidiči nejenom samotné zvládnutí vozidla, ale i jízdu v koloně, rozestupy vozidel i reakce na bezpečnostní incidenty. Co všechno musí ovládat řidič tohoto dvacetitunového obra, co je jeho úkolem a jaké zkušenosti má s tímto obrněncem, na to jsme se zeptali četaře Š. S., který působil na základně Bagrám v Afghánistánu v rámci 11. strážní roty BAF.

Odolena Voda z výšky

8. 2. 2019 VIDEO - AIR VIDEO

Odolena Voda, letecké video záběry

Bojové střelby 44. lehkého motorizovaného praporu ve VVP Boletice.

25. 10. 2016 VIDEO - AIR VIDEO

Celkem čtrnáctidenní výcvik v těchto dnech absolvují příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce ve Vojenském újezdu Boletice. Tentokrát vojáci v četách trénovali bojové střelby z lafetovaných a ručních zbraní.

14. TANKOVÝ DEN - LEŠANY

29. 8. 2016 VIDEO - AIR VIDEO

Čtrnáctý ročník Tankového dne ve Vojenském technickém muzeu Lešany představil v sobotu 27. srpna unikátní pětici prvorepublikových tanků československé výroby – svoji premiéru zde také absolvoval ze Švýcarska nedávno získaný tank LTH. Divácky neobyčejně vděčná byla bojová ukázka, která nabídla skutečně impozantní střet mezi válečnými stranami druhé světové války. Včetně efektních výbuchů, střelby z děl i tanků.

Železniční srážka s autem

28. 4. 2013 VIDEO - AIR VIDEO

 Vážná dopravní nehoda na vojenské vlečce - naštěstí jen jako.
Na tuto hrůznou scénu nikdo z přítomných dlouho nezapomene. Na železničním přejezdu Babí hora nedaleko Náměště nad Oslavou došlo na vojenské vlečce ke střetu lokomotivy s osobním autem. Naštěstí nešlo o dopravní nehodu, nýbrž o praktickou ukázku v rámci instrukčně metodického zaměstnání ke způsobu řešení nehod a mimořádných událostí v drážní dopravě pořádaného Vojenským vlečkovým úřadem Praha.

Cvičení ZÓNA 2013 - letecký průzkum

1. 4. 2013 VIDEO - AIR VIDEO

Je krátce po osmé hodině, když se od betonové plochy odpoutává transportní vrtulník Mi-17 s trupovým číslem 0834. Kapitán vrtulníku major Vladimír Vigaš provede kontrolní zavisení nad zemí a poté, co se přesvědčí, že všechny systémy pracují tak, jak mají, nasazuje na trať. Zhruba za hodinu musí být ve výchozím bodu průzkumu.

Střelby tanku T-72M4CZ

18. 2. 2013 VIDEO - AIR VIDEO

Střelby tanku T-72M4CZ - výcvik 1. tankové roty Aktivních záloh.

Ve dnech 10. až 15. února 2013 se u 73. tankového praporu Přáslavice uskutečnil výcvik 1. tankové roty Aktivních záloh. V jeho průběhu příslušníci jednotky aplikovali do praxe znalosti základů a pravidel střelby ze zbraňového systému tanku T-72M4CZ.

CENTRUM LETECKÉ ZÁCHRANNÉ SLUŽBY AČR

4. 2. 2013 VIDEO - AIR VIDEO

Centrum letecké záchranné služby Armády České republiky (LZS AČR) provedlo za rok 2012 bezmála pět set zásahů k pacientům, kteří byli v bezprostředním ohrožení života.

Čarodejnice na LKVO

30. 4. 2012 VIDEO - AIR VIDEO

Info:
Dne 30.4. odpoledne došlo na LKVO k neohlášenému přistání několika ježibab. Na stojánce poklábosily s personálem handlingu, doplnily tekutiny a rychle (bez povolení TWR) odstartovaly. Přízemním letem za VFR nasadily na bod, který měly v GPS označený jako "Petrovy kameny airport".

Mountain Flight 2011 - vysazení

1. 1. 2012 VIDEO - AIR VIDEO

Mountain Flight 2011 - vysazení
vysazení vojáků ve vysokohorském terénu v Pyrenejích vrtulníky AČR Mi 171Š.

Letecké video, air video.

21 čestných salv

25. 12. 2011 VIDEO - AIR VIDEO

21 čestných salv pro Václava Havla.
Z pražského Petřína v pátek 23. prosince, v den státního pohřbu bývalého prezidenta Václava Havla, burácely dělostřelecké salvy do tónů hymny České republiky.

 

Smuteční průvod s ostatky prezidenta Václava Havla

25. 12. 2011 VIDEO - AIR VIDEO

21. prosince 2011
Černý vůz s rakví vyjel z bývalého kostela svaté Anny krátce po osmé. Ve smutečním průvodu ho následovaly tisíce lidí. Dvacet minut po deváté hodině ranní zaplnily Hradčanské náměstí smuteční tóny Ústřední hudby Armády České republiky. V té době již ostatky bývalého prezidenta ČR Václava Havla dorazily do kasáren Hradní stráže v Loretánské ulici. Samotný smuteční akt začal přesně v deset hodin. Zhruba deset tisíc občanů se na Hradčanské náměstí se přišlo rozloučit s prvním polistopadovým a prvním českým prezidentem.
V okamžiku, kdy přihlížející diváky míjela lafeta historické houfnice s ostatky prezidenta tažená šestispřežím kladrubských vraníků, ozval se spontánní potlesk.
Historická lafeta byla použita v září 1937 při Masarykově pohřbu. Vyrobila ji plzeňská Škodovka v roce 1921. Ve dvacátých letech minulého století se stala součástí výzbroje 8. dělostřeleckého pluku v Opavě. Později byla uložena v zálohách Zemské zbrojnice v Praze. Po Masarykově pohřbu ji získal Památník osvobození. V posledních letech se nacházela v našem muzeu v Lešanech.

PYRENEJE TEREN

12. 12. 2011 VIDEO - AIR VIDEO

Výcvik osádek vrtulníků Mi 171Š v přistávání ve vysokohorském terénu, Pyreneje, listopad 2011.
Training of crews in helicopters Mi 171Š landing in mountainous terrain, the Pyrenees, November 2011.

Letecké video, air video.

CZ 805 BREN & 72.mpr

31. 10. 2011 VIDEO - AIR VIDEO

Vojáci 72. mechanizovaného praporu v Přáslavicích jako první v armádě převzali nové útočné pušky CZ 805 BREN a hned s nimi začali cvičit. Jednotka se s novými zbraněmi vydá už za pár měsíců do afghánského Wardaku, kde bude mít na starosti výcvik příslušníků Afghánské národní armády.
www.army.cz